YAŞAM KOÇLUĞU KATILIMCI GÖRÜŞLERİ


Ayrı ayrı anlamsız olan renkler nasıl ki onları doğru kullanan ressamın elinde harika bir tabloya dönüşüyor ve anlam buluyorsa, koçluk sürecinde içimizdeki renklerin bulunup hayat tablosuna dönüşme süreci oldu benim için. Bu resimleri tabloya dönüştüren hocam Barış Bey'e teşekkürlerimi sunarım. 
Mehmet Derya Top - Profesyonel Yönetici

************************************

Güzel bir deneyimdi. Kaliteli bir eğitim süreciydi. Bu eğitim için ayırdığım tüm kaynakların karşılığını ziyadesiyle aldım. Teşekkür ederim.
Yusuf Gönenoğlu -Terapist

************************************

Kendimi ve hayatım içinde tanıştığım insanları farklı bir açıdan görmemi sağlayan bir süreçti. Fayda gördüğüm ve tatmin olduğum için iyi ki koçluğa geldim ve iyi ki sizlerle tanıştım diyorum.
Özge Balcı - Akademisyen  

​************************************

Yaşam koçluğu düşüncesi kafamda oluştuğunda, birçok kişiden referans aldım, bilgi topladım, araştırdım, düşündüm.. ama her seferinde karşıma tek isim çıktı.. İSMAİL BARIŞ ÖZPAZARCIK.
Son derece deneyımlı, fedakar, çalışkan Barış Hocamızla çalısmak bız ögrencilerine cok artı kattı.. 
Nusret Kantarcı Taşan - Öğretmen

​************************************

Kafamda oluşturduğum koçluk süreci somutlaştı ve boşluk doldu. Amacına yönelik etkili bir çalışmaydı. Kursa başlayışımla bitişi arasında çok büyük fark vardı. Teşekkürler
Ali Karagöz - Rehberlik ve Psikolojik Danışman

************************************

Hem mesleki olarak beni zenginleştirdi, hem de yeni bir teknik öğrenmemi sağladı, teşekkür ederim.
Yasemin Aydın - Psikolog

​************************************

Ben de zaman zaman eğitim vermeyi hayal ederim, bu noktada eğitim ayrıntılarını düşünürüm. Ve hep mükemmel olsun isterim. Bu eğitim tüm süreçleri kapsıyıor. Her şey çok çok iyi tasarlanmış… Başarı koçluğu eğitiminden sonra, Yaşam Koçluğu eğitimini tamamladım. Profesyonel koçluğu içime sindire sindire yapabilirim artık.
Filiz Güleç Kutlu - Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Eğitim Koordinatörü

​************************************

Aldığım koçluk eğitimi bir çok yönden hayata bakış açımı değiştirdi. Koçluk  eğitiminde öğrendiğim en önemli şey şu oldu: Hayatı insanlar kurgusal düşünce  zemininden yaşıyorlar. Akılcıl düzlemde olmanın farkındalığıyla kurgusal  düzlemden kolay bir şekilde çıkabilmek benim hayatımı çok kolaylaştırdı.
Mine Akmaz - Bankacı

​************************************

Yaşam Koçluğu eğitimi, hayatıma yepyeni bir sayfa açmamı, içimdeki gücü ortaya çıkarmamı sağladı. Özellikle içimdeki cesareti bulmama yardım eden bir süreçti. İyi ki Koçluk ile hayatımı yeniledim.
E. Sinem Batur - Pilates Eğitmeni

​************************************

Eğitim sürecindeki teknik ve yöntemler değerliydi; ancak benim için daha önemlisi kendi üzerimde çalışma sonucu kazandıklarım. Bu bir disiplin ve bunun sihrine inanıyorum. Koçluk'u bir meslek olarak yapmak istiyorum. Bu süreçte bilgisini, enerjisini bizimle paylaşan Barış Bey'e çok teşekkürler.
Sevgi Ahtar - Terapist, Profesyonel Koç

​************************************

Yaşam koçluğu eğitiminde her insan kendini biraz daha tanımaya başlıyor bence. Zaten çok iyi bildiğimiz ve yaşamakta olduğumuz fakat ilginç olan şu ki bizi biz yaptığı halde farkında olmadığımız bu özelliklerimizin farkına varıyoruz. Tam anlamıyla bir farkındalık! Hayat değerlerimiz, yaşam amacımız gibi kavramlar giriyor hayatımıza. Düşünüyoruz! Düşündükçe derinleşiyor, derinleştikçe kendimizi keşfediyoruz. Kendini keşfetmek ve yanıtları bulmak isteyenlerin yoluna ışık tutuyoruz.
Dolu dolu ve içeriği zengin yoğun bir eğitim programı bir yana eğitimden kişisel olarak ne öğrendin derseniz, dinlemeyi öğrendim. Karşıdaki insanı büyük bir sabırla ve hiç tükenmeyen bir ilgiyle dinlemeyi öğrendim. Gerçekten iyi dinleyen bir kişi karşısında kelimelerin dökülüverdiğini öğrendim.
Teşekkürler...
Ebru Yücesoy - Hekim

​************************************

Hayatıma dokunduğunuz için çok teşekkür ederim. farkına vardığım şeyler öyle çok ki anlatmakla bitmez. Bana kattığınız değer için çok teşekkür ederim.
Melekşah Şeker – Danışman, Eğitimci

​************************************

Koçluk yöntemleri, kişinin olumsuzdan olumluya geçerken, hayatında ne büyük farklılıklar yarattığını gösterdi. Anlamlı ve bir o kadar değerli bir çalışmaydı. Bu değişimi gözlemleyebilmek heyecan vericiydi; kendi mesleğimle koçluk mesleğini birleştirmeyi düşündüm.
Mehmet Öztürk - Stil Danışmanı

​************************************

Bu eğitimden ne kazandım?... Birşeyleri ancak anlayabilirsek sevebileceğimizi.. Eskiye ait İnsanların bize bıraktıklarını zannettiğimiz ve hangi sebeple bilinme.z Emanetçi dolabında sürekli sakladığımız öfke, kırgınlıklar, kızgınlıklar, belki de kin.. kimsenin bize bırakmadığını öyleyse emanetçi dolabının içinin tamamen boşaltılmasının en doğru karar olacağını... hatta dolabın bir daha kullanılmamak üzere kaldırıp atılmasını :) Mutlu olmanın zaten aynı zamanda insanı güçlüde kılacağını...her ders ve her eğitim seansı ..benim için inanılmaz keyifli içsel bir yolculuktu...kendi adıma doldurulması gereken boşluklarıma….
Belki kolumuzda pahalı bir takı olabiliyor veya dolabımızda bir gucci elbise fakat hiç bir şey İnsanın Kendini Bulup kENDİNİ giyinmesi kadar haz ve güzellik vermiyor......Bütün Bu deneyimler Bana Gösterdiki..yazılan çizilenden çok bu derslerin sonunda ne olacağımız önemliydi..
EVET BİZ 11 DÖNEM ARKADAŞI MUHTEŞEM BİR YAŞAM KOÇU EĞİTMENİYLE YOL ARKADAŞLARI OLDUK..NE ŞANSLIYIZ..EĞİTİM SAATLERİNİN DIŞINDA TELEFONLARIYLA MESAJLARIYLA GÜNÜN HER SAATİNDE YOL ARKADAŞLARINI DESTEKLEYEN GÜZEL İNSAN SEVGİLİ BARIŞ ÖZPAZARCIK.....BU MESLEĞİ BİR USTADAN ÖĞRENEREK İÇİME SİNDİRMEK ..BENİM İÇİN OLAĞANÜSTÜ GÜZELDİ...BİLGELİĞİNİZE, DOSTLUĞUNUZA VE YOL ARKADAŞLIĞINIZA BİNLERCE TEŞEKKÜRLER..HEP BİZİMLE OLUN DAİMA...
Dilber Can - Estetisyen - Pilates Eğitmeni

​************************************

Yasam kocluğu egitimi almak aslında Kocluk hizmeti almak ya da grup terapi programına katılmak gibi birşeydi benim icin. İnsanın özüne yaptıgı güzel bir yolculuk ve bir sondaj çalışması gibiydi Kocluk egitimi. Ayrıca öyle güzel basamaklandirilmisti ki hiç farketmeden gittik parçadan bütüne... ama ben en çok 2. Modülü sevdim.. çok düşündüğüm ama hiç dile getiremediğim bir sürü önemli konuyu yazarak ve gorerek irdeleme şansım oldu. İcime yaptıgım yolculukta bana eşlik eden tüm grup arkadaslarıma ve en önemli yol arkadasımız, hocamız sevgili İsmail Barış Özpazarcik'a sonsuz tesekkur ediyorum. Edindiğim tüm yeni bilgileri sadece is yaşamımda değil, tüm özel ilişkilerimde ve tüm yaşamımda kullanabileceğimi biliyor olmak beni mutlu ediyor. 
Semra Aksüyek - Psikolog - Eğitmen

​************************************

Eğitim Koçluğu (Aile-Öğrenci) Uluslararası Sertifika Programı Katılımcı Görüşleri
Eğitim koçluğu ile ilgili soru işaretlerim vardı. Hatta eğitim öncesi bu tür eğitimlerin yetersiz olabileceğini bile düşünüyordum. Fakat Barış Hoca’nın tutumu, konuya hakimiyeti ve profesyonelliği çok iyiydi. Eğitimin kesinlikle yeterli ve tetmin edici olduğunu düşünüyorum. Eğitimin yanısıra, hayata pozitif bakabilmeyi ve motive olmayı öğrendim.
M. Kürşad Nazlı - İdareci

​************************************

Eğitimden beklentimin çok fazlasıyla üstünde bir eğitimdi. Kendim, çocuklarım, öğrencilerim için pek çok alanda ışık tutacağına inanıyorum Eğitime hep bir sonraki konuyu merak ederek geldim. İlgi ve heyecanı canlı tutan bir eğitim olduğunu söyleyebilirim. Çok keyif aldım. Yaşama artık daha umutla bakıyorum.
Ruhsengül Kamiloğlu - Sınıf Öğretmeni

​************************************

Beklentimin çok üstünde bir eğitim aldım. Eğitim Koçluğunun pratik edilerek nasıl yapılacağını sistematik olarak öğrendik. Sorularımın her birine cevap buldum. Öğrencilere olan bakış açım değişti. Öğretmen olarak yaptığım hataların farkına vardım. Farkındalığımı çok arttıran bir eğitim oldu.
Belgin Yiğit - Öğretmen

​************************************

Eğitimin ilk günü; "acaba beklentilerimi karşılayacak bir eğitim olacak mı?" sorusuyla gelmiştim. Kursun her günü, bilgilerime yeni bilgiler eklemeye başladıkça sevindim. Çalıştığım işimle bağlantı kurarak kursta aldığım bilgileri uygulamaya başladım. Uygulamanın yoğun olması çok kazançlı. Kısaca şunu söylemek isterim: Koçluk eğitimi almayan çok şey kaybeder.
Aslı Kerim - Rehber Öğretmen

​************************************

Bu kurs, kendimi ve insanları farklı ve kendine özgü yanlarıyla görmemi sağladı. Hayata ve ruhumuza hitap eden, bize ve topluma güzel bir iz bırakan sayın Barış Hocama, yani Koç arkadaşıma sonsuz teşekkür ediyorum. Sizin gibi güzel ve anlamlı çalışmalar yapan doğru ve anlamlı yol arkadaşı olmayı diliyorum. Gönlüm bu konuda rahat; çünkü usta ellerde şekillendim.
Atalay Radan - Rehber Öğretmen

​************************************

Farkındalık, aydınlanma, bilme hali, içeriği uygulama isteği… Pratiği çok olan, keyifli, öğretici bir yol arkadaşlığı için teşekkür ederim
Elif Türkmen - Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Yöneticisi

​************************************

Her şeyden önce, bu kursun kendimi tanıma ve kişisel gelişimim açısından çok katkısı oldu. Meslek hayatım için katkısını görmek ayrıca mutlu ediyor. Bir Aile-Öğrenci Koçu olarak meslek sahibi olmanın hayatıma kattığı renk paha biçilmez.. Kursu, harika ve eğlenceli bir grupla aldım. Çok donanımlı, sabırlı ve anlayışı Barış Hocamızın liderliğinde unutamadığım muhteşem bir eğitim aldım. Teşekkürler.
Nevcihan Açılkan - Akademisyen

​************************************

Öncelikle kendimin koçu oldum ve kendimde çok yol katettim. Kişisel gelişimimde çok yol katettiğimi düşünüyorum. Hayata bakışımda kendimi şanslı olarak tanımlayacağım net bir sıçrayış yaşadım.
Gülşah Arıkan - Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

 

SINIF İÇİ KOÇLUK EĞİTİMİ KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

Dil kalıplarını ve güçlü soruları kullanarak aktif ders yapmanın, öğrencileri  interaktif olarak sınıfta tutmanın, odaklamanın püf noktalarını öğrendik. Öğrendiğimiz teknikler, sınıfta çok işimize yarayacak...
Süveybe Kazan - Sınıf Öğretmeni

​************************************
Öğretmenlik hayatıma katkı sağlayacak bir çok yöntem ve teknik öğrendim. Tek kelimeyle muhteşemdi..
Büşra Güzel - Sınıf Öğretmeni

​************************************

Eğlenceli oyunlar ve eğlenceli tekniklerle geçen eğlenceli bir eğitim.. Aynı zamanda çok verimli, dolu dolu geçen öğrenme süreci... Daha verimli, daha eğlenceli dersler yapmamıza katkı sağlayacağını düşünüyorum.
Merve Çobanoğlu - Sınıf Öğretmeni

​************************************

Benim için çok verimli bir süreçti. Bilmediğim çok şey öğrendim. Hepsini sınıfta ve öğrencilerimle deneyimlemek için sabırsızlanıyorum...
Merve BuluT - Sınıf Öğretmeni

​************************************

Eğitim boyunca sürekli aktif olmak, sürekli uygulama yaparak öğrenmek beni çok zenginleştirdi. Kendimi her anlamda geliştirdiğim bir programdı...
Gizem Kurt - Sınıf Öğretmeni

​************************************

Çok etkili ve keyifli bilgi paylaşımı yaşadığımız bir ortamdı. Eğitmenin bilgi dağarcığı ve konuya hakimiyeti hayranlık uyandıran cinstendi...
Hatice Bulut - Sınıf Öğretmeni

​************************************

Eğitimcinin işini aşkla yapması öğrenme merakımı arttırdı. Sunduğunuz bilgiler, bana çikolatalı çilek tadında geldi. Bu güzel bilgileri güzelliklere bezeyerek sunduğunuz için teşekkürler.
Hümeyra Görür - Anaokulu Yöneticisi

​************************************

Olabildiğince aktif, samimi ve çok sıcak bir eğitim oldu. Her aşamasında uygulama yaptığımız için kalıcı bir öğrenme süreci yaşadık. Aktif katılımla dersler nasıl işlenir, nasıl eğlenceli hale getirilir yaşadık, deneyimledik. Teşekkürler.
Meltem Güleç - Sınıf Öğretmeni

​************************************

Kitabı ilk incelediğimde, bu kadar kısa zamanda bu kadar çok şey nasıl aktarılacak diye şüphe duymuştum. Anladım ki, interaktif ve güçlü teknik ve yöntemlerle pek çok bilgi sunulabiliyormuş... Kesinlikle kaliteli bir eğitim.
Feyzullah Sarı - Sınıf Öğretmeni

​************************************

Zihnimizin çok güçlü olduğu, sadece zihin gücünü kullanarak çok verimli çalışmalar yapılabileceğini bir öğretmen olarak öğrenmek heyecan verici, güzel bir deneyimdi.
Sibel Seyhan - Sınıf Öğretmeni

 

NLP PRACTITIONER PROGRAMI KATILIMCI GÖRÜŞLERİ

Hayatıma yaptığınız o sihirli dokunuşu ömrümce hatırlayacağım.
Seval Sandalcı

​************************************

Tam olarak tatmin edici. Kafamda oluşan tüm soruları ve şüpheleri tamamen çözümledik. Eğitmenimiz, her bir konu için hayattan örneklerle konuyu çok iyi pekiştiriyor. Yoğun bir periyod ve yeterli bir eğitim.
Figen Sevil Kilimci - Akademisyen

​************************************
Geçmişten gelip hayatımda sorun yaratan pek çok konuya çözüm bulmak beni çok rahatlattı. Bu eğitimde iç dünyanıda neler yaşayacağına inanamayacaksınız. Hayatınız boyunca faydasını göreceğinize inandığım bu eğitim gerçekten kelimelerle ifade edilemez. Çünkü inanılmaz.
Ecem Sümer - Üniversite Öğrencisi

​************************************

NLP yöntem ve tekniklerinin hayatın bir çok alanında kolaylıkla adapte edeceğimiz teknikler olduğunu gördüm. Hocamızın idealist ve hümanist yaklaşımıyla aktarmış olduğu bilgiler sayesinde eğitimden maksimum verim aldığımı düşünüyorum. 
Çimen Özer

​************************************

Yaşamıma dokunduğunuz an için ailece şükran duyuyoruz. 20  yıldır çocuklarımla gidemediğim sinemaya her gittiğimizde, gittiğimiz tatilde kenarda beklediğim mağara girişlerinde şimdi herkesten önce ben girdiğimde bir daha, bir daha iyi ki varsınız diyoruz sevgiyle kalın. 
Seza Çiftçi - Eğitmen

​************************************

NLP Pract eğitimine geldiğim günden inanılmaz bir dönüşüm yaşadım.7 günün her günü olağanüstü, inanılmaz sihirliydi benim için. Teşekkür ederim.
Yasemin Alkan - Öğretmen

​************************************
İnsanın kendini tamamlanmış hissetmesi çok önemli. Ben hayatımda tamamlanma duygusunu NLP eğitimi ve koçluk eğitimlerinde hissettim. Muhteşemdi. Teşekkür ederim. 
Zehra Çağlar - Moda Tasarımcısı - Profesyonel Koç

​************************************

Mum ışığıyla ve el yordamıyla yürümeye çalıştığım bu yolda, ışığın kaynağını bulduğum, sistemimin nasıl mükemmel çalıştığını öğrendiğim yer burası... Kendinize sorduğunuz sorularınız varsa; Nedenleri, niçinleri öğrenmek için doğru yerdesiniz demektir. Hemen, şimdi, şu anda harekete geçebilirsiniz.
Mehtap Koçan - Avukat

​************************************

Kendinizi,  değişim, dönüşümün bir bütün olarak öğrenildiği bir gelişim yuvasında buluyorsunuz. İsmail Barış Özpazarcık ve Arzu Özpazarcık... Sıcak, sevgi dolu samimiyetin ve dürüstlüğün yeri. NLP eğitimine gelirken heyecanlıydım, çıkarken daha da tatlı bir heyecan ve mutlulukla çıkıyorum. Bedensel, duygusal, zihinsel, ruhsal açıdan doygunluk ve farkındalıkla doluyum. Teşekkür ederim
Melahat Açılmış Mutlu

 

MENTAL ARİTMETİK EĞİTMENLİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI KATILIMCI GÖRÜŞLERİ


Ne işim olur benim mental aritmetikle diyerek başlayan maceram”..
Tamamen bir öğretmen arkadaşımın katılacak olması ile haberdar olduğum bir olaydı bu.
Arkadaşım illaki benimde gelmemi istedi ve aynı zamanda eşiminde yoğun ısrarıyla öylesine onları kırmamak için evet dediğim bu kurs programı kursa katıldığım ilk andan itibaren evet tam bana göreymiş diyebildiğim bir organizasyon oldu.
Buraya gelmeden samimi olarak söylüyorum matematik benim için sadece toplama ve çıkarmadan ibaretti, Ama burada geçte olsa benim  matematiğe karşı bastırılmış sevgimi isteğimi ve bilgimi görebildim.
Bu kursa bomboş bir insan olarak gelen tamamen bilgi dolu ve farklı dünyaya bakma özelliklerini elde edip giden.
Teşekkür eder saygılar sunarım.
Osman Erdoğan - Tuhafiyeci

​************************************

Öncelikle düşüncem çocuklarımın eğitimine katkı sağlamaktı Ama şuan meslek olarak da yapmak istiyorum. Çok eğlenceli olmasının yanı sıra bilgi paylaşımı açısından herkese ulaşmak istiyorum.
Fulya Tunç - Yatırım Danışmanı

​************************************

Kursunuza gelmeden önce bu konu hakkında fazla olumlu düşünceye sahip değildim. Kurs sonucunda kursiyer arkadaşlarımdan çok şey öğrendim aslında. Birbirinden değerli olan bu arkadaşlarım benim kişisel gelişimin ne kadar önemli olduğunu ve bilginin paylaştıkça değerli hale geldiğini bir kez daha öğretmiş oldu. 
Niyazi Daban - Matematik Öğretmeni

​************************************

Bu eğitim matematik öğretmeni olarak yeni ufuklar açtı. Öğrencilerimin matematiği daha da seveceğini düşünüyorum. Pratik matematik kullanacağım.
Nuran Karacan Yamuç - Öğretmen

 

KOÇLUK OYUNLARI KATILIMCI GÖRÜŞLERİ


"Koçluk Oyun Araçları önce evde çocuklarımla birlikte oynadım. Nitelikli, keyifli zamanlar geçirdik. Öğretmen olarak özellikle öğrenme güçlüğü olan, disleksi olarak tanımlanmış çocuklara uyguladım. Bunlar çok özel çocuklar ve küçük bir dokunuşla fark yaratılabilecek çocuklar. Koçluk Oyunlarını bu özel çocuklarla paylaşmaktan, olumlu geri dönüşler almaktan mutluluk duydum. Özel çocuklara ulaşmanın keyfini yaşıyorum. Aynı zamanda sınıflarda Koçluk oyun araçları ile oynamaya başladık. Bireysel olduğu gibi guruplarla da harika paylaşımlarda bulunabilmek çok keyifli."
Ruhsengül KAMİLOĞLU - Sınıf Öğretmeni - Anne

​************************************
"Koçluk Oyun Araçları, çocukların hayal dünyasını genişleten yaratıcı oyunlar. Bu oyunlarda sınır yok. Oyunun kuralları olduğu halde, çok enteresan şekilde sınırsız bir çizginin içinde oyun oynuyorsunuz. Çünkü bu oyunlar çocuğun ufkunu, zihnini inanılmaz şekilde açan oyunlar. Oyun demek eğlence demek çocuk için. Koçluk Oyunları sayesinde, eğlenme başladığında öğrenme kendiliğinden geliyor. Özellikle mıknatıslı olan magnet oyunlarından çocuklar çok keyif alıyorlar. Bu oyunları sınıfta da oynayabiliyorum. Her seferinde hem gülüyor hem çok eğleniyoruz."
Zuhal BARTU - Anaokulu Öğretmeni - Anne

​************************************
"Koçluk Oyun Araçlarının çocuğu birey olmaya taşıdığını düşünüyorum. Oyun tasarımına göre çocuklar merdivenlerle her seferinde bir tık üstüne taşıyıp ilerletiyor kendini. Olumsuz süreçlerde ise onu geriye götürebilecek bakış açısını görüp bunun geri bildirimini alarak yine kendini ileriye taşıyor. Böylece gerilemesi mümkün değil, hep kendini ileriye taşıyor çocuk. Bu da ona elbette mutluluk yaşatıyor. Oyun araçlarını sağladığı diğer bir çıktı da, çocuğun hedeflerine giden yolu keşfedebilmesi. Biz bu oyunlarda A Planı, B planını konuşuyoruz ve bu hedeflerle oyun oynuyoruz. Çocuğun hedef bilincine katkıda bulunuyor, araç oluyorsam, hayattaki mottomu gerçekleştirmişim demektir."
Beste SERÇİN KALFAOĞLU - Anaokulu Öğretmeni

​************************************
"Okula gitmek istemeyen, ödev yapmak istemeyen, elindeki logo ile silah yapan, şiddet oyunları oynayan çocuk kitleleri var. Çocukların dünyasında gerçekten güçlü çözümlere ihtiyaç var. Bu nedenle alternatif oyunların tasarlanması ve oynanmasını önemli buluyorum. Koçluk Oyun Araçları, soru soran, farkındalığı yüksek çocuklar yetiştirmeyi hedefliyor.  Üstün zekalı çocukların mevcut zekalarını doğru yönlendirmeye, potansiyellerini doğru kanalize etmeye ihtiyaçları var. Koçluk Oyun Araçları bu anlamda çok sayıda çocuğun ihtiyacını karşılayacağını, fayda sağlayacağını düşünüyorum."
Selcan BİLGİN - Profesyonel Koç - Zeka Oyunları Eğitimcisi

​************************************

"Koçluk Oyun Araçları eğitiminde 5+ ve 10 yaş+ çocukların dünyasına keşif yolculuğu kıymetliydi. Bu eğitime katıldığım üç haftalık süreçte çocuklarım sürekli bu oyunları oynamak istedi. Çok kıymetliydi, değerliydi."
İpek DALKIRAN - Yönetici - Eğitmen - Anne

​************************************

"Çocukların bu oyunları severek oynamalarının altında duygularını ifade etmek ve birey olarak varoluşlarını hissetmek yatıyor bence. Koç olarak gözlemim şu oldu; Çocuklar ailesinde, çevresinde yaşanan problemleri oyuna taşıyabiliyor. Saf, temiz oldukları için problemi çabucak görebiliyor, kolayca çözülebiliyorlar. Böylece öz potansiyellerini ortaya çıkarmış oluyorlar. Aynı zamanda şunu da söylemek istiyorum: Oyun alanının merdiven şeklinde tasarlanması onlarda ilerleme isteği oluşturuyor. Çocuklar başarmak, yükselmek, ilerlemek istiyorlar ve bu duygularını Koçluk Oyunları ile harika bir şekilde tatmin ediyorlar."
Hale ONAY - Koç - Anne

​************************************
"Bu eğitim çocuklara harika tohumlar atıyor. Oyunda yer alan güçlü sorular, çocukların hayata bakış açısını zenginleştiren, kendi kişisel gelişimlerini sağlayan tohumlar. Çocuğa doğru tohumu atınca doğru bir şekilde meyve verecektir. Bir anne, bir Koç olarak söylemeliyim ki, oyunlar Koçluk felsefesine, mantığına sağlam bir şekilde oturmuş. Çocuklarla oyun oynarken, çocukların bu sorularla doğru düşünmeyi daha iyi öğrendiklerini gözlemledim."
Zümrüt ÖZBATIR - Koç - Anne

​************************************

"Bu eğitimin öğretmen olarak çok faydasını gördüm, eğitimden çok memnun ayrıldım. Eğitim gerçekten profesyonel olarak tasarlanmış, içi dolu dolu olan, çocukların ihtiyacı olan bilgileri içeren bir eğitimdi. Çocukların içsel gelişimlerine, kişisel gelişimlerine fayda sağlayacak çalışmaydı. Teşekkür ederim."
Sedef TEZCANLIOL - Sınıf Öğretmeni

​************************************

"Ders öncelikli çocuklar ve veliler için. Fakat bu Koçluk Oyun Araçları aynı zamanda çocukların problem çözme becerisini geliştiriyor Bu sayede çocuklar dersler ve sınavlar hakkında stres verici, zorlayıcı durumları aşabiliyorlar. Çünkü oyunlar öyle tasarlanmış ki çocukların çözüm odaklı düşünme yeteneğini geliştiriyor. Pek çok çocuğa problem gibi gelen durumlar, oyunları oynayan çocuklar için bir süre sonra aşılabilir hale geliyor."
Aslıhan AKKOYUNLU - Öğretmen - Koç - Anne

​************************************
"Koçluk Oyun Araçlarının çocuklara özel tasarlanmış olması önemli bir nokta. Çocukların olumlu olumsuz özelliklerini tanımlamasını, yaratıcılığını keşfetmesini, odaklanma, dikkat ve konsantrasyon geliştirmesini sağlıyor."
Senem SUNAR GÖK - Elektrik & Elektronik Mühendisi - Eğitim Koçu - Anne

​************************************

"Koçluk Oyun Araçları, çocukların kafasındaki düşünceyi olumsuzdan olumluya dönüştürebilmeyi öğreniyorlar. Çocuğun var olan sorunlarının çözümünün elinde olduğunu hissetmesi, empatik bir şekilde bakabilmesi oyunun diğer güçlü tarafları. Bu aynı zamanda arkadaşlık ilişkilerini besleyen bir şey, çünkü arkadaşlarıyla oynayabilirler."
Şükran HANIMOĞLU - Elektronik Mühendisi - Eğitim Koçu - Anne

​************************************
"Koçluk oyun araçları ile çocuklar düşünmeyi seçenekli düşünmeyi, alternatif, analitik düşünmeyi öğreniyor. Özellikle 10-13 yaş sürecindeki çocukların olumsuz bakış açısını dönüştürüyor olmalarını ve hayatlarının kontrolünü kendi ellerine almalarının ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle Koçluk Oyun Araçları beni çok heyecanlandırıyor. Bir eğitmen olarak, çocuklar üzerinde fark yaratacağıma inanıyorum."
Gülden GÖRGENÇ - Eğitmen - Koç

​************************************

"Yarış içinde olmadan paylaşmak, yargılanmadan kendini ifade etmek, oyunlar bu temel prensiplerden hareket ediyor. Çocukların takım çalışmasına yatkın olması için bu oyunlardan faydalanabilir. Takım ile iş birliğini öğrenen çocuk, hayatını kolaylaştırmış olur."
Mukayye DEMİR - Çocuk Fizyoterapisti - Eğitmen

FOTOĞRAF GALERİSİ   MEZUNLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ